Dog

Dog food for obese dogs

Brands
Dog size
Phases of life
Package size
Special feed
Type
Pet Category
Snack type
Consistency
Package Type
Sort by
21 Products
EVERYDAY LOW PRICES
A bag of Hill's Healthy Weight dog treats with a beagle licking its lips and text: "Crunchy & Delicious! Supports Healthy Weight."
Hill´s
Healthy Weight Dog Treats 200g
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (11)
€4.99
(€24.95/kg)
Royal Canin white pouch of dog Treats labeled Compatible with Satiety Diets, spotted dog image, 230 g
New
ROYAL CANIN
Satiety Dog Treats 230g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€8.99
(€39.09/kg)
Dog food bag featuring "Burns" brand, labeled "Weight Control" with "Chicken & Oats" for adult/senior dogs.
Burns
Weight Control Adult/Senior 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€17.99
(€9.00/kg)
Variants available: 3
A 2.5 kg bag of Select Gold Medica Veterinary Diet Schonkost, labeled as a gastrointestinal diet for dogs, featuring a fresh-pack zipper.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Light Junior Dry Dog Food 2.5 kg
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€24.99
(€10.00/kg)
Select Gold Medica Veterinary Diet Schonkost, 2.5 kg bag, low-fat gastrointestinal pet food, with text in multiple languages.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Low-fat Chicken Dry Dog Food 2.5 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (15)
€24.99
(€10.00/kg)
2.5 kg bag of Select Gold Medica Hypoallergenic dog food with a dog graphic and low-calorie, hypoallergenic text.
NewExclusive
SELECT GOLD
Medica Hypoallergenic Low-calorie Salmon Dry Dog Food 2.5 kg
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (12)
€24.99
(€10.00/kg)
Variants available: 2
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Light Dry Dog Food Poultry & Potato 2.5 kg
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (50)
€24.99
(€10.00/kg)
Variants available: 2
Select Gold Medica Veterinary Diet Obesity Diet dog food bag, 2.5 kg, featuring "REDUKTIONSDIÄT" and nutritional claims for weight management.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Reduction Diet Dry Dog Food Poultry & Potato 2.5 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (38)
€24.99
(€10.00/kg)
Variants available: 2
Select Gold Medica Veterinary Diet Obesity Diet dog food bag, 2.5 kg, featuring text in multiple languages and a dog silhouette.
NewExclusive
SELECT GOLD
Medica Reduction Diet Mini Poultry 2.5 kg
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (10)
€24.99
(€10.00/kg)
Royal Canin Hypoallergenic dog food bag, featuring a black and white dog illustration, labeled "Moderate Calorie" and "Veterinary."
New
ROYAL CANIN
Veterinary Hypoallergenic Moderate Calorie Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (84)
€27.99
(€18.66/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Veterinary Gastrointestinal Moderate Calorie dog food bag featuring a silhouette of a dog, emphasizing digestive health.
ROYAL CANIN
Veterinary Gastrointestinal Moderate Calorie Dry Dog Food 2 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (22)
€28.99
(€14.50/kg)
Variants available: 2

Order special food for overweight dogs in the Maxi Zoo online shop