Garden & pond

Pond fish food

Brands
Animal species
Package size
Type
Pet Category
Price
Offers
Rating
Content
Sort by
9 Products
A clear plastic bag filled with mealworms, labeled "Multifit Mehlwürmer" for pond fish and reptiles, 160g, 100% natural.
Exclusive
MultiFit
mealworms
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (17)
€10.99
(€68.69/kg)
Dried freshwater shrimp in a clear bag labeled "Multifit," featuring a goldfish graphic and text in German and English, 190g.
Exclusive
MultiFit
Shrimps 190g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (3)
€7.99
(€42.05/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
MultiFit Pond Sticks fish food for ornamental pond fish, shape-retaining, long-lasting buoyancy, 100g container with images of koi fish.
Exclusive
MultiFit
Pond Sticks 1 l
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€3.99/l)
Variants available: 2
A clear plastic bag containing colorful fish food sticks, labeled "FIT+FUN TEICH STICKS MIX," with images of goldfish and a weight of 770g.
Exclusive
FIT+FUN
pond sticks mix 770 g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (10)
€4.49
(€5.83/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
MultiFit Colour Sticks fish food for vibrantly coloured ornamental pond fish, with long buoyancy and easy digestibility, 100g container.
EVERYDAY LOW PRICES
MultiFit Pond Flakes fish food for ornamental pond fish, 5 types of flakes, with vitamins, 150g container.
Exclusive
MultiFit
Pond Flakes Ornamental Pond Fish 1 l
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€4.99
(€4.99/l)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
MultiFit Koi-Sticks fish food for koi and large ornamental pond fish, shape-retaining with long-lasting buoyancy.
Exclusive
MultiFit
Koi Sticks for koi and large ornamental pond fish 1 l
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.99
(€4.99/l)
Variants available: 2
Tetra Pond Koi Sticks container featuring colorful koi fish on a blue water background, labeled as complete food for all Koi.
Tetra
Pond Koi Sticks
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€6.99
(€6.99/l)
A clear plastic bag filled with dried gammarus shrimp, labeled "Multifit Gammarus," weighing 220g, suitable for fish and turtles.
Exclusive
MultiFit
Gammarus
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (10)
€15.99
(€72.68/kg)

Pond fish food in the Maxi Zoo online shop