Dog Food

Rearing feed & feed supplement for dogs

Phases of life
Brands
Offers
Form of administration
Type
Pet Category
Snack type
Package Type
Price
Special feed
Sort by
66 Products
Box of PetBalance Gelenk Power Tablets for dogs, featuring illustrations of a dog and joints, with text highlighting benefits for joint health.
Exclusive
PetBalance
Joint Power Tablets 60 pcs
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (4)
€20.99
(€174.92/kg)
Tube of Petbalance Support Vital Paste for dogs, featuring a golden retriever on the label, with text highlighting vitamins and immune support.
Exclusive
PetBalance
Support Vital Paste 200 g
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (8)
€12.99
(€64.95/kg)
Container of PetBalance Support Skin + Coat Tablets for pets, featuring a golden retriever on the label, with multilingual text on benefits.
Exclusive
PetBalance
Support Skin & Coat Tablets 130g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (9)
€15.99
(€123.00/kg)
Bottle of Petbalance Support Skin & Coat Oil for pets, featuring a dog and cat on the label, with multilingual text on benefits and usage.
Exclusive
PetBalance
Support Skin + Coat Oil 250ml
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (13)
€19.99
(€79.96/l)
Container of Premiere Raw Kitchen Vitamin & Mineral Mix, featuring multilingual text and instructions for mixing.
Exclusive
PREMIERE
RAW KITCHEN Vitamin & Mineral mix 500g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (4)
€19.99
(€39.98/kg)
Tube of PetBalance Support calming paste for pets, featuring a dog and cat on the front, labeled in German, French, and Italian.
Exclusive
PetBalance
Support Calming Paste 100g
Rating: 2.9 out of 5 stars
2.9 (28)
€8.99
(€89.90/kg)
Tube of PetBalance Support digestive paste for dogs, featuring a golden retriever on the label, with text in multiple languages.
Exclusive
PetBalance
Support Gut & Metabolism Paste 100g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€8.99
(€89.90/kg)
Bottle of Petbalance Support Salmon Oil for pets, featuring a dog and cat on the label, with text promoting vitality and care.
Exclusive
PetBalance
Support salmon oil 250 ml
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (74)
€11.49
(€45.96/l)
Bottle of Premiere Raw Kitchen Red Salmon Oil for pets, labeled in German and English, showcasing natural ingredients and omega-3 benefits.
Exclusive
PREMIERE
RAW KITCHEN Red Salmon Oil 250ml
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (65)
€8.99
(€35.96/l)
Container of PetBalance Support Joint Powder for dogs, featuring a golden retriever on the label, 600g size, with text in multiple languages.
Exclusive
PetBalance
Support Joint Powder 600 g
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (39)
€29.99
(€49.98/kg)
Variants available: 2
Container of PetBalance Support Joint Pellets for dogs, featuring a golden retriever on the label, 675g, with text in multiple languages.
Exclusive
PetBalance
Support Joint Pellets 675 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (43)
€29.99
(€44.43/kg)
Variants available: 2
Bottle of Premiere Raw Kitchen 5-Plant Oil for pets, featuring a yellow label with text in multiple languages, highlighting its blend of five oils.
Exclusive
PREMIERE
RAW KITCHEN 5-plant oil 250 ml
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (3)
€14.99
(€59.96/l)
Bottle of Petbalance Support Hair & Skin Serum for pets, featuring a dog and cat on the label, 125 ml, with text in German and English.
Exclusive
PetBalance
Support Skin & Coat Tonic 125ml
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (7)
€9.99
(€79.92/l)
Bottle of hemp oil labeled "Premiere Raw Kitchen" with text in German and English, highlighting it as a natural supplement for pets.
Exclusive
PREMIERE
RAW KITCHEN hemp oil 500ml
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (4)
€19.99
(€39.98/l)
Bottle of Premiere Raw Kitchen Cod Liver Oil for pets, labeled in German and French, highlighting 100% liver oil and nutritional benefits.
Exclusive
PREMIERE
RAW KITCHEN cod liver oil 250ml
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (6)
€10.99
(€43.96/l)
Royal Canin Babydog Milk canister, 4 x 100g, for puppies 0-2 months, labeled "Easy to reconstitute" with a puppy graphic.
ROYAL CANIN
Babydog Milk Powder 400 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (23)
€18.49
(€46.22/kg)
PetBalance Medica dog snacks with a dog silhouette, labeled "Gelenk" and "Snacks," featuring chicken, rice, glucosamine, and chondroitin.
NewExclusive
PetBalance
Medica Joint Snacks with Poultry & Rice 125 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€31.92/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
A bag of Hill's Healthy Weight dog treats with a beagle licking its lips and text: "Crunchy & Delicious! Supports Healthy Weight."
Hill´s
Healthy Weight Dog Treats 200g
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (11)
€4.99
(€24.95/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Hill's Hypoallergenic Treats packaging shows a happy dog licking its lips, with "Crunchy & Delicious" and "For dogs with food intolerances."
Hill´s
Hypoallergenic Dog Treat 200g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (106)
€4.99
(€24.95/kg)
White Royal Canin treats pouch showing spotted dog, kibble and text 'Treats', 'Compatible with Gastrointestinal Diets', 230 g
New
ROYAL CANIN
Adult Gastrointestinal Dog Treats 230g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (3)
€8.99
(€39.09/kg)
Royal Canin white pouch of dog Treats labeled Compatible with Satiety Diets, spotted dog image, 230 g
New
ROYAL CANIN
Satiety Dog Treats 230g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€8.99
(€39.09/kg)
Royal Canin Treats pouch with dog portrait and kibble; text 'Treats', 'Compatible with Urinary S/O Diets', '230 g'
New
ROYAL CANIN
Urinary Dog Treats 230g
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (3)
€8.99
(€39.09/kg)
Puppy milk powder canister labeled "PetBalance Life Start Junior Care," featuring a puppy image, 800g size, and multilingual text.
Exclusive
PetBalance
Life Start puppy milk powder 800 g
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (17)
€19.99
(€24.99/kg)
Bottle of Petbalance Support Joint Serum Extra for pets, featuring a golden retriever on the label and multilingual text about joint support.
Exclusive
PetBalance
Support Joint Serum Extra 100ml
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (8)
€19.99
(€199.90/l)
Dental care serum for pets, featuring a golden retriever and a cat on the label, with text in multiple languages.
Exclusive
PetBalance
Support Dental Care Serum 100ml
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€19.99
(€199.90/l)
Container of Petbalance Support Vital Moor, a 500g dog dietary supplement with a golden retriever on the label.
Exclusive
PetBalance
Support VitalMoor 500g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (28)
€21.99
(€43.98/kg)
Viyo Immune+ prebiotic drink for dogs, featuring a close-up of a husky with blue eyes, text in Dutch about immune support and vet-developed formula.
VIYO
Immune+ for dogs 14 x 30 ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€23.49
(€46.98/kg)

Feed supplement & vitamins for dogs